אפיזודה חולפת: אפיזודס חוזרת לעונה אחרונה

Photo: Patrick Wymore/SHOWTIME

אפיזודס, שחזרה השבוע לעונה חמישית ואחרונה אחרי הפסקה ארוכה מדי בת שנתיים וחצי, היא גם זוכת פרס "אחת הסדרות המהנות והממכרות ביותר" של "בלי ספוילרים". וכמו רבות מהסדרות שמובלות על-ידי שחקן שמגלם את עצמו (לארי דייויד בקצה האחד של סקאלת האיכות, צביקה הדר עם "לצבי יש בעיה" מעבר לקשת), חלק גדול מקסמה נעוץ באשלייה שאנחנו צופים בחייו האמיתיים של מאט לה בלאנק, כוכב ענק ששיאו מאחוריו אבל קסמו במותניו (תרתי משמע). הדמות שלו (או כפי שאנחנו מתאווים לדמיין, מאט עצמו) היא כל-כך סטריאוטיפית, עד שלכאורה אפשר לחשוד שמדובר בקומדיה שטוחה ורדודה, אבל היי, זה מאט לה בלאנק, הרי מה היה ג'ואי אם לא אם כל הסטריאוטיפים כולם?
אבל לא על מאט לבדו נבנתה אפיזודס (ויש שיגידו שהוא אפילו לא באמת העניין פה), אלא על לא מעט דמויות נהדרות אחרות, סטריאוטיפיות אף הן, ובעיקר על המתח וחוסר החיבה הכללי השורר ביניהן. אחרי הכל, מדובר פה על אחורי-הקלעים של תעשיית הבידור בהוליווד, תיעוב עמוק וחנופה זולה מעולם לא חיו טוב יותר יחד.
את מעגל הקסם סוגר תסריט מדויק, מודע לעצמו, הכולל פאנצ'ים וסיטואציות מוגזמות להצחיק מחד, אבל לא מעט סאבטקסט בריטי נשכני מאידך.

השבוע, כאמור, עלתה עונתה החמישית והאחרונה של אפיזודס, שבעה פרקים בלבד, מה חבל, אבל אולי גם פה עלו על משהו, בבחינת השארת טעם של עוד, כל המוסיף גורע וכל השיט הזה. אם יש לך נוסחה מנצחת (ויש להם), ואתה נותן ממנה רק שבעה פרקים בעונת הפרידה, מה הסיכוי שתפספס? קטן מאוד, אנחנו רוצים להאמין.
הפרק הראשון הוא דווקא לא פסגת היצירה, ראינו טובים ממנו, אבל יש לו את מה שצריך כדי להרים לעונה החדשה ובגדול. תיזכר לטובה סצינה אחת בפרק הזה ולא נציין איזו כי אנחנו שונאי ספוילרים פנאטים. (פעם מישהו סיפר לנו שהסצנה האחרונה של הסופרנוס היא פשוט היסטרית, ובכך יצר ציפיה שאפילו סצנת הסיום של הסופרנוס לא מצליחה לעמוד בה. עכשיו עשינו את זה גם אנחנו. אבל היי, אם לא ראיתם סופרנוס עד עכשיו כנראה כבר לא תראו. למרות שעדיין שווה).

אם אתם לא פיראטים: העונה החדשה של אפיזודס תעלה ב-YES ב-13 בספטמבר.

Facebook Comments