נקד לי סדרה: גירושים

 

אז אתם רואים גירושים?
– יו, איזה מעצבנת היא?
מי, הסדרה?
– לא, זאתי, קארי
– היא מעצבנת? זה הוא שמעצבן בטירוף
אז אתם לא רואים?
– רואים, בטח רואים

חברים בואו נודה, שרה ג'סיקה פארקר, קארי בראדשו בשבילכם, תמיד היתה מעצבנת. זה אנחנו שהיינו טולרנטים כלפיה יותר כשהחיבה שלנו לסקס והעיר סימאה את עינינו. קשה הרי לצאת נגד הדבר לו אתה מכור. והנה עכשיו, מבוגרת בכמה שנים (12 מאז ירדה הסדרה ההיא), עושה פארקר את אותו תפקיד, פחות או יותר. היא עדיין לא גאון הדור, יש לה מצפון אבל היא לא ממש מקשיבה לו, ויש לה תובנות של בת 16, אבל מהחכמות.
למזלנו הרב, בגירושים אין וויס-אובר, כך שאת חוכמות-החיים שלה מפעם, אלו שהשמיעה בעודה מתקתקת על המק על רקע מוזיקה נוגה, שהיו נגמרות בשאלה רטורית שהשאירה את הצופה אומר לעצמו "וואלה, זה מה זה נכון", מחליפות הפעם נסיונות לנהל את משבר היחסים אליו נקלעה עם בעלה. ברוך השם, גם שם היא לא מצטיינת. כי הדבר הכי טוב בכל הנוגע לשרה ג'סיקה פארקר בסדרה הנוכחית, הוא שהיא מתגרשת. קארי בראדשו מתגרשת וגם סובלת מזה? זה הרי מה שייחל לו כל אדם שאי-פעם ראה אותה נופלת לזרועותיו של מיסטר ביג.

ולכן הליהוק הזה דווקא מוצלח. "גירושים" כתובה טוב, אפילו מצויין לפרקים, וזה לא מפתיע בהתחשב בכך שהיא נוצרה ונכתבה על-ידי שרון הורגן, מי שכותבת ומככבת ב"קטסטרופי", אחת הקומדיות הכי טובות של השנים האחרונות (אם לא ראיתם, בבקשה). לכן, קצת כמו בסקס והעיר, למי איכפת אם היא מעצבנת, כל עוד היא מצליחה לגרום לנו להאמין לסיטואציות ולמצב הרוח שעוברים על הדמות שלה (שהיא אגב דווקא לא מעצבנת). ג'סיקה פארקר לא מצליחה לקלקל למרות המניירות, ומשאירה לנו את הזכות לקטר אבל להמשיך לצפות.

אצל המתגרש ממנה בסדרה המצב הפוך. מגולמת על-ידי תומאס היידן צ'רץ הנפלא, דמותו של רוברט היא אחת המעצבנות והמוזרות שנראו לאחרונה על המרקע. וגם זה עובד סבבה. הוא אדיש אך מבוהל, בעל חוש הומור אך בה-בעת רציני להחריד, הוא לא מבין איך ומאיפה נחתו עליו הגירושים האלו, אך מעולם לא היה מושקע באמת בנישואים, והוא איש עסקים נפלא בתיאוריה, ומחורבן במציאות. השילוב הזה גורם לנו לנוע מדי פעם באי נוחות. אבל בשורה התחתונה, אנחנו בעדו, ובעדה, ולא בקטע של יאללה-תחזרו-כבר-ותהיו-ביחד, ממש לא. להיפך, רק תמשיכו למרר אחד לשניה את החיים, זה כל מה שאנחנו מבקשים.

אז מה אומרים? לא אומרים.
בימים טובים גירושים היא 8 ובימים טובים פחות היא פוזלת ל-6. זה תלוי רק בה אם תממש את הפוטנציאל, והוזמנה כבר עונה שניה כדי לאפשר לה זאת.

הניקוד שלנו: 7

איך אנחנו מדרגים?

Facebook Comments