נקד לי סדרה: קוורי

 

Quarry, שעלתה בספטמבר האחרון ב- Cinemax (ותעלה בחמישי הבא אצלנו ב-yes), התחילה כאחת ההפתעות המרעננות של העונה, אם אפשר לקרוא כך לדרמה אכזרית ועקובה מדם. מבין שלל הסדרות החדשות שנחתו בסתיו 2016 (כ-70!), בלטה דווקא זו כאחת שלא משתייכת לאף אחד מהז'אנרים הכה נפוצים בתקופתנו, אלא מנסה להביא משהו חריג שמזמן לא ראינו פה: דרמת מתח ראליסטית.

זה מתחיל בכך שגיבור הסדרה, מאק קונווי, חוזר מויאטנם אחרי ששמו נקשר בפרשה שזכתה לתהודה רבה, ולא לטובה, וקבלת הפנים שמצפה לו בבית מבאסת בהתאם. מאק, שכל רצונו הוא לשקם את חייו יחד עם אשתו (המגולמת על ידי ג'ודי בלפור המהממת ברמות אחרות), נקלע במהרה למחוזות של פשעים ועבירות כבדות, וככל שחולף הזמן נראה שצרותיו רק מתגברות ומעמיקות.

הסדרה מנסה לעשות מה שכתוב בסרט: להתחיל הכי מהר ולאט לאט להגביר, אלא שאחרי ארבעה פרקים כבר אין אפשרות להגביר יותר, אפשר רק לרדת. וזה בדיוק מה שהיא עושה.

התוצאה היא שהעונה הראשונה של קוורי (לא ידוע אם תהיה נוספת), היא למעשה שתי מיני-סדרות בנות ארבעה פרקים כל אחת. הראשונה לא נותנת רגע מנוחה, מותחת ומרתקת ומפחידה לכל אורכה, ואילו השניה הרבה יותר מהורהרת ונעה בעצלתיים. אמנם קווי העלילה ממשיכים ואף הגיוניים, אבל אחרי החצי הראשון המרהיב, יש תחושה של מיצוי. למה נגיד לא סגרתם הכל בחמישה או שישה פרקים, אתה שואל את היוצרים, והם, כדרכם של יוצרים של סדרות אמריקאיות, שותקים.

לכן גם מתסכל לתת לה ניקוד. מסדרה שנעה בין 8 ל-9 עבור החלק הראשון, היא תופסת מקום של 7 בחצי השני. ומה נעשה, נמצע? כן, במקרה הזה כן.

אנחנו נותנים לקוורי 8, כי מגיע לה, בעיקר בזכות הסימסטר הראשון. אבל רושמים לה בתעודה שהיא חייבת להשתפר, שאם תהיה עונה נוספת באותה רוח לא נהיה כל-כך סלחניים. אנחנו לא נקבל התנהגות כזו בסמסטר ב'.

יאללה סתמנו. לכו לראות קוורי.

הניקוד שלנו: 8

איך אנחנו מדרגים?

Facebook Comments