ספטמבר צ'קפוינט: ארבע סדרות חדשות שרק עלו וכדאי לכם להתחיל לראות, עכשיו

 

חשבתם פעם על חודש ספטמבר? כלומר, האם אי-פעם עצרתם לרגע באמת הכל, את כל העשייה הבלתי פוסקת שלכם, את כל העבודה הקשה שאתם נותנים, המאמצים שאתם משקיעים בוקר וערב בסובבים אתכם, לרגע לא חושבים על עצמכם, לרגע לא נחים, רק עושים ועושים ועושים, אין עליכם, באמת. והשאלה היא, האם אי-פעם התיישבתם על כיסא או כורסא, או נשכבתם על הדשא, ורק חשבתם, באמת-באמת חשבתם, על ספטמבר? כי אני לא, ואני חושב שצריך. אם נעשה זאת, יש לי הרגשה שנופתע מכמה שהוא מיוחד החודש הזה, שונה, חד-פעמי, שאין עוד כמותו ואי אפשר בלעדיו, שאף חודש אחר לא קורא עליו תיגר או נושף בעורפו. ספטמבר הוא המלך של כל החודשים, ואם אתם עדיין לא מבינים למה, עזבו, על מי אני מבזבז פה את הזמן.

זה נכון מכל-כך הרבה סיבות, שקצרה היריעה, באמת, זה אינטרנט פה ואתם הרי אנשים עסוקים, הכי עסוקים שאני מכיר. אתם במאיון העליון של העסוקים בעולם, וזו תהיה יומרה מצידי, שלא לומר חוצפה, לבזבז את זמנכם הכל-כך-יקר בלהסביר לכם למה ספטמבר הוא המלך. אתם גם אנשים אינטיליגנטים אחרי הכל, הכי אינטיליגנטים שאני מכיר, וככאלה אין לי ספק שלא רק שתבינו מיד למה הוא המלך, אלא תדעו להסביר את זה טוב ממני ויעיל ממני. כי כאלה אתם – טובים ויעילים.

אז מה שנותר לי באמת, כי הזמן קצר, הוא לעשות מעט סדר בכל הנוגע לטלויזיה בספטמבר, והאמת עשויה להרים גבה או שתיים בקהל. שבועיים אל תוך המלך, ואם לומר את האמת – התחיל רגוע: רק ארבע סדרות חדשות שעלו עד כה שוות התייחסות רצינית, וזה טוב, כי הלו"ז שלכם ממילא לא מאפשר לכם יותר מזה. הצרה היא שהחצי השני של ספטמבר בפתח, ואחריו מגיע אוקטובר (שהוא אגב חודש נחמד וסימפטי, והשנה גם עמוס חגים, שזה אחלה, אבל עם כל הכבוד, הוא יכול אולי להתמודד על תפקיד ליצן בחצרו של ספטמבר, אם וכאשר התחרות תיפתח ואפריל יחליט שהוא מוותר על הג'וב) שצפוי להיות עמוס בהרבה, ואליו תגיעו כבר עם עשר סדרות באמתחתכם. זה דורש היערכות מחודשת, אסטרטגיה מגובשת, ומאמן אישי שיחליט בשבילכם מה כן ומה לא, מה עכשיו ומה אחר-כך, ובעיקר, איך מתנהלים מול עושר אינסופי מבלי למצוא את עצמך בתחילת כל ערב מול צומת החלטה ובסוף כל ערב מול צומת מילר, השם ירחם.

ארבע סדרות חדשות שכבר עלו, וכדאי לכם להתחיל, עכשיו

1. High Maintenance

תחזוקה גבוהה, סדרת האינטרנט העוקבת אחרי דילר מצוי במנהטן, החלה את דרכה בפרקים קצרצרים בני חמש דקות, שהלכו והתארכו עד לרבע שעה תמימה לפרק בעונתה האינטרנטית האחרונה. אחרי חמש עונות ו-19 פרקים ברשת, נרכשה הסדרה על-ידי HBO, שלקחה את אותו הרכב מנצח בדיוק, והרחיבה את היריעה לשישה פרקים חדשים בני 30 דקות כל אחד.

מה שממכר ב-High Maintenance, והיא ממכרת לגמרי (הבנתם מה עשיתי כאן?), הוא הרעיון שבבסיסה: הדילר החביב, ששמו אינו מוזכר בסדרה, מוזמן מדי פרק לספק ממרכולתו על-ידי לקוח מרוצה נוסף. אותה עסקת סמים היא בדרך-כלל רק המסגרת המאפשרת לנו לפגוש דמויות שונות בכל אחד מהפרקים, שהן-הן הסיפור האמיתי. מפתיע למדי לגלות עד כמה אפשר להתחבר לדמות בסצנה אחת בת חמש דקות, ולעתים אף למצוא את עצמך חושב עליה ימים אחר-כך. הפרקים השונים נעים על מנעד שבין מצחיקים למבאסים למוזרים, ולמרות שאין שמירה על אחידות ברמה, לזכותם ייאמר שהם כל כך קצרים, שאין חשש, אפשר מיד לדלג לבא אחריו.

איפה: HBO

פרקים בעונה: 6

פרקים שכבר זמינים: 1. לא כולל ה-19 שכבר שודרו פעם ברשת, חפשו אותם.

2. Better Things

כבר כתבנו דברים טובים על Better Things, ואחרי שני פרקים אפשר לומר שהיא עונה על הציפיות. איכשהו, עכשיו זה נשמע קצת מעליב, "עונה על הציפיות", כי היינו מצפים שהיא תעלה על הציפיות, אבל אז זה סתם לא הוגן. בדיוק כפי שאנחנו מצפים ממישהו למשהו, ואז כשהוא עונה על המשהו אנחנו מאוכזבים, כי בעצם רצינו שהוא יתעלה על מה שציפינו. אז לא, בינתיים היא לא מתעלה, אבל היא כן מצחיקה, וחכמה, וקצת נועזת, אבל בעיקר היא מרגשת בלואיס סי.קייאיות שלה, שאחראי פה בערך להכל יחד עם פמלה אדלון. וכשלואיס לוקח אחריות, זה בדרך-כלל מעולה, וגם הפעם.

איפה: FX

פרקים בעונה: 10

פרקים שכבר זמינים: 2

3. One Mississippi

סדרה שעולה בבת-אחת עם שישה פרקים בני 20 דקות כל אחד, כבר מקבלת מועמדות לפרס מועדפי העונה של בלי-ספוילרים. דמיינו כמה סדרות יכולנו לראות ולסמן עליהן וי ענק לו כולן היו צנועות כמו זו. שעתיים וסגרתם עונה שלמה, זה בהחלט לא עניין לזלזל בו. מעבר לעובדה שהיא מלמדת אותך אחת ולתמיד איך כותבים Mississippi בלי שגיאות (כמו ששומעים, ומכפילים את כל החשודים המיידיים), One Mississippi היא קומדיה שחורה (מלשון דארק, לא קומדיה של כושים, יא גזענים) קטנה אבל מדויקת, מדכדכת אבל משעשעת, עדינה אבל מחוספסת. טוב הבנתם, בזמן הזה כבר יכולתם לסגור פרק.

איפה: Amazon

פרקים בעונה: 6

פרקים שכבר זמינים: 6

4. Quarry

אבל את כל ההקדמה הארוכה הזו עשיתי כדי לומר לכם דבר אחד: עזבו הכל, רוצו לראות Quarry. אני למשל תכננתי לראות את הפרק הראשון (הארוך – שעה ורבע, אחר-כך זה מתקצר קצת) ואז לכתוב, אבל הפרק השני כבר היה זמין ולא יכולתי להפסיק. זה עשוי נפלא – שנות ה-70 במיטבם, ולא מדובר בהתרפקות קלישאתית (וגם לא, לא עושים תחרות עם The Get Down עכשיו, עזבו אותנו תחרויות). ובנוסף לדמויות נהדרות, אקשן יעיל, סצנות מותחות ממש ועלילה מתפתלת ולא מתמהמהת בכלל, הצליחו לדחוף פנימה גם פסקול ועיצוב, ותפאורה, ולבוש, והכל כזה סבנטיז מגניב. וואו. בום. עזבו סופרלטיבים. עזבו הכל, רוצו לראות Quarry.

איפה: Cinemax

פרקים בעונה: 8

פרקים שכבר זמינים: 2

 

ומה עוד?

לוח האירועים שלנו ממשיך להתעדכן, ולעדכן, בכל הסדרות ששווה להתעדכן בהן. עשו Subscribe, זה עובד.

 

Facebook Comments