"האח הגדול" עוברת לרשת: על בר רפאלי וצרות נוספות

1. נתחיל בטוב. "האח הגדול" יצאה מכל החורים כבר מזמן, בעיקר הודות לקברניטי ההפקה, יהיה זה קופרמן הפקות שאחראי על המחדל הזה מלמעלה, יורם "דנה, יש לך חצי דקה לפנות אל הצופים ולשכנע אותם למה את זו שרוצה שאני אשחק לה עם הבולבול בין השדיים" זק (שהיה צריך להיות מפוטר באותו רגע, וכעת נתבע על ידי דנה רון על אותו מקרה, שבע שנים אחרי), או מר ארז "גאון טלוויזיה" טל הזחוח והצדקן שהופעתו באח הגדול היתה מביכה ומאוסה רק קצת פחות מהופעתו ב"מועדון לילה".

לכן טוב שמגרש המשחקים המעוות הזה נלקח מחבורת תאבי השררה והממון הזו, ועובר לידיים חדשות שאולי, רק אולי, יכניסו בו מעט הגינות, עומק ואנושיות, שכבר מזמן אין בו אם אי פעם היו.

ולמרות שאני תולה מעט מאוד תקוות ביכולת של אנשי "רשת" להפוך את המוצר הזה למשהו שאני אישית אחבב, קשה יהיה לשחזר את התיעוב שיש בי כלפי ההפקה הקודמת. וזה כבר דבר טוב.

2. אלא שכאן בערך נגמר הטוב (לפחות עד שיוכח אחרת), כי הנה התבשרנו היום שמי שתנחה את התכנית המתחדשת היא קרולינה לבית למקה ברלין. אם יש משהו שאפשר להיות בטוחים בו לגבי בר רפאלי  – אף שבקטגוריית ייצוגיות ומראה היא בהחלט ראויה לציונים היפים שהיא מקבלת – הוא שהומור וסרקזם, גם כשיתוסרטו על ידי צוות כותבים מיומן, לא יוגשו באופן מספק. זה יהיה מביך במקרה הטוב ועצוב במקרה הרע.

תגידו, גם קורין גדעון היא לא בדיוק קונאן אובריאן ודווקא השתלטה יחסית יפה על התפקיד. ואענה לכם, אה כן? זה הרף? אז שתדעו, שגדעון היא מגישה טובה בהרבה מרפאלי, ובוגרת בית הספר הגבוה למדעי הליקוקים על שם גיא פינס. רפאלי אמנם מופיעה בטלוויזיה אי אילו שנים, אבל טרם נצפתה מעבירה חידוד או תובנה מעניינת מבלי שנרגיש שמשהו חלול מתרחש שם בפנים. זה אולי עובר כשהתפקיד הוא לראיין נערות ונערים מתרגשים רגע לפני אודישן, אבל להגיש בעצמה את תוכנית הדגל ולתת לצופים את הקונטרה המתבקשת לפח הזבל האנושי שהם צופים בו בין קטע הגשה אחד למשנהו? זו משימה שגדולה עליה בכמה מידות. 

3. אז איזה מזל שהביאו (ככל הנראה) את צביקה הדר לעמוד לצידה. עם קילומטראז' חסר תקדים בשידור-חי של ריאליטי, עבר מפואר כקומיקאי, וניסיון טלוויזיוני של ממותה, הדר הוא בלי ספק המבוגר האחראי שיכול למלא את החלל הגדול שמותיר אחריו ארז טל. הכל נכון, אלא שפה בדיוק הבעיה השנייה. צביקה הדר? זה לא ההוא שכבר לגמרי נמאס לראות אותו חוזר ומנסה להמציא את עצמו כל פעם מחדש? זה לא ההוא שצחק על עצמו רק לפני כמה חודשים ב"לצבי יש בעיה" שאף אחד כבר לא מתעניין בו כי הוא סוס מת, והבדיחה נותרה תלויה באוויר כי וואלה, לצבי באמת יש בעיה, והכי טוב אם ילך לפתור אותה בדל"ת אמותיו? זה הדם החדש שאתם מנסים להעביר בתכנית הזו שגם ככה איבדה את הקסם והעניין בעונות האחרונות שלה? עם זה באים לחדש?

4. ואולי כל זה לא אמור להפתיע. "רשת" תמיד הייתה ונותרה האחות הפחות מוצלחת של "קשת". ונכון ש"קשת" גורמת לך לשנוא אותה יותר מאשר לאהוב (הפרסומת האחרונה בה כוכבי הערוץ מקימים את ה-"12" ראויה לטור גינוי בפני עצמה) – אבל גם להיות האחות הצולעת והמכוערת של מלכת הכיתה הביץ' זו לא גאווה גדולה.

Facebook Comments