מועדון הפרקים הבודדים: מראה שחורה, Easy ו-High Maintenance

אחת הרעות החולות של תקופתנו היא אותה המתנה מורטת עצבים ושוחקת מערכות-יחסים לבן-הזוג, שישוב מנין שהלך לו, רק על-מנת שתוכלו לצפות יחד בפרק הבא של הסדרה המשותפת הנוכחית. ועד שישוב, יושבת היא ובדידותה מול המכשיר, יודעת שמסתתרים בו נסים ונפלאות אך אלו אינם מותרים לה, ולכן נאלצת מזפזפת ל"מאסטר-שף" מחד, להקלטות של "מסובך" מנגד (שהקליטה כסדרה כשעוד האמינה שייצא מזה משהו טוב), ולעתים אף מתעוררת בבעתה מול גדי סוקניק ולילה-כלכלי. זה לא מגיע לאיש, בטח לא לאישה שאתם אוהבים.

כבר כתבנו על אותם הרגלי-צפיה מגונים, ואף הצגנו המלצות להצלת הקשר, והיום אנחנו מוסיפים עוד אמצעי לשימור יחסים ושיפור הזוגיות. גם הצופים ביחיד שבינינו יהנו ממנה, שכן זוהי שיטה להפוגה חיונית בין מחוייבות לסדרה מאריכת פרקים אחת למשניה, שיטה המכונה: "הפילרים הבלתי תלויים" (מלשון Filler, כל הזכויות שמורות לבלי ספוילרים). בגדול, הפילרים הבלתי תלויים הן סדרות אנתולוגיה, כלומר שבין פרקיהן השונים אין קשר, והדמויות בכל פרק שלהן הן חד-פעמיות. לפיכך, בפרקים של סדרות אלו ניתן ואף מומלץ לצפות לבד, כשבן הזוג אינו בנמצא והנפש דוחקת לשזוף עיניים במשהו שאינו השיעמום הטהור שמשודר בערוצים המסחריים. קחו לדוגמה את הגברת ריקי כהן מחדרה. נניח שכהן צופה בפרק השלישי מסדרה שכזו, ולפתע בעלה, הייטקיסט בתפקיד לא בכיר (כך במקור) נכנס הביתה. בכל סדרה אחרת הדבר היה גורר חילופי האשמות, הטחת עלבונות ואיומים בהפסקת הטבות. בשיטת הפילרים הבלתי תלויים אין שום בעיה – מיד יצפה הזוג יחד בפרק הרביעי של אותה סדרה, כשאת הפרק השלישי ישלים מר כהן למחרת בערב, כשרעייתו תקפץ להנאתה בשיעור זומבה.

שלוש סדרות כאלו הנפיק לנו סתיו 2016, ואנחנו צפינו בהן במלואן כדי לתת לכם כיוון. אמנם הן תמיד שם בשבילכם וחבל לפספס פילר טוב, אך עבור העסוקים שבקוראינו שלפנו את הפרקים המיוחדים, אלו שלא כדאי לוותר עליהם, גם אם הסדרה לא מאוד קורצת לכם. כן, זה עוד יתרון של הפילרים הבלתי תלויים – צפו במה שתרצו, כמה שתרצו, מתי שתרצו, ולעולם לא תרגישו שהחמצתם משהו חשוב.

מראה שחורה: עונה שלישית

רבות נכתב ודובר על הסדרה שעוסקת בעתידנו הטכנולוגי, או לכל הפחות בצרות הטמונות בחובו. העונה השלישית שעלתה לא מכבר בנטפליקס הביאה לראשונה שישיית פרקים בו זמנית, עניין שאולי השפיע על רמתם, שאינה אחידה, אם כי כולם ראויים לצפייה. אם אין לכם פנאי או עניין לצפות כרגע בכולם, הנה השניים שכן שווה להקדיש להם את הזמן, כבר עכשיו.

פרק 4 – "סאן ג'וניפרו"

"סאן ג'וניפרו" הוא המיוחד בפרקי העונה. לוקח זמן להבין למה זה בכלל פרק של מראה שחורה ולא של סדרה אחרת, וגם אז, יש בו הרבה יותר קסם ואופטימיות מכפי שהסדרה הזו מציעה בדרך כלל. בהפקה כבר מדברים על פרק המשך בעונה הרביעית, ומעל לכל מככבות בו מקנזי דיוויס המהממת (Halt & Catch Fire) וגוגו מבאטה-ראו ההורסת, שאם עוד לא שמעתם עליה, אז תיכף תשמעו.

פרק 6 – Hated in the Nation

אבל הפרק הכי מומלץ ונותן בראש של העונה הוא השישי. שעה וחצי (בניגוד ל-60 הדקות של שאר הפרקים) של עלילת פשע מותחת בסגנון מראה-שחורה קלאסית, שחולפות ביעף. לא נסגיר פרטים, אבל מבטיחים שתגידו עליו "כמו בפרק הזה של מראה שחורה". קלאסיקה בהתהוות.

Easy: עונה ראשונה

העונה הראשונה של Easy הפתיעה רבים, בעיקר כי הופקה תחת מעטה חשאיות ושוחררה לאויר ללא שום טריילר רציני. שמונת הפרקים עוסקים בזוגיות וסקס ומתרחשים כולם בעיר שיקגו, וגם היא כאחיותיה האנתולוגיות, לא שומרת על רמה אחידה. יחד עם זאת, ולמרות שאין כמעט שום קשר בין הפרקים (ולכן הם בלתי-תלויים), יש בה משהו שנבנה על ליבו של הצופה עם הזמן, וכשהעונה הסתיימה לא יכולנו שלא לומר, יאללה, תביאו עוד מהדבר הזה.

יוצר הסדרה, ג'ו סוונברג, מדבר על 15 עונות (ואנחנו נאחל לו עונה שניה, שגם היא טרם אושרה), ורוצה להמשיך חלק מקווי העלילה והדמויות בעונות הבאות, מה שקצת יהרוס לנו את הקונספט הבלתי תלוי שלה, אבל לא בגלל זה נעצור אותו. אז על מה אנחנו ממליצים?

פרק 1 – The F**King Study

הפרק הראשון הוא בלתי-תלוי בעליל, ולמרות שאינו מושלם הוא בהחלט שווה צפייה ויכניס אתכם לאווירה, שהיא סקסית משעשעת ומעוררת מחשבה, ופרק הפתיחה מזקק היטב את שלושת עמודי התווך האלו.

פרקים 3 ו-8 – Brewery Brothers & Hop Dreams

שני הפרקים הללו הם לחלוטין פרק אחד ארוך, וההפרדה ביניהם (כמו גם הריחוק ביניהם בעונה) באים דווקא לגמרי בטוב. בלי לספיילר, זה סיפור על שני אחים, קשרי הזוגיות שלהם, ועל בירה.

פרק 5 – Art and Life

הפרק הטוב בעונה. שנון, סקסי וחכם, ומזכיר לגמרי את וודי אלן ברגעיו הטובים ביותר. אם יש פרק חובה בעונה הזו, הרי הוא לפניכם.

פרק 7 – Chemistry Read

לא הפרק הכי חשוב או הכי טוב או פרק חובה, אבל כן נוגע ומעניין, ובעיקר משחקת בו גוגו מבאטה-ראו ההורסת. אמרנו לכם שעוד תשמעו עליה.

בקיצור, כל העונה הזו היא שמונה פרקים של 25 דקות, אז תצפו בהכל, זה פילר נהדר.

High Maintenance: עונה ראשונה

המעבר של High Maintenance מסדרת-רשת לסדרת טלוויזיה הוכתר בהצלחה, כשב-HBO הזמינו לא מכבר עונה נוספת. הפרקים בעונה הראשונה, שישה במספר, אורכים כחצי שעה, ורובם מספרים שני סיפורים נפרדים. בניגוד לסדרות לעיל, ב HM יש דווקא קו מחבר בין הפרקים והוא כמובן הדילר שעובר בין לקוחותיו, אך אין בדבר להשפיע על סדר הצפייה, כי כאמור כל פרק לעצמו ולעצמו בלבד.

אם חייבים לבחור, מה הכי כדאי לראות?

פרק 2 – Museebat

בשביל פרקים כאלו נוצרה הסדרה הזו, וחבל שבעונה הזו אין יותר מהם. אנחנו לא מספיילרים אז לא משנה על מה זה. הוא נוגע ללב וגם משעשע, כמו שאנחנו אוהבים.

פרק 3 – Grandpa

חצי שעה מושלמת מנקודת מבטו של גטסבי הכלב. אחת היציאות המוצלחות והמהנות של עונת הסתיו האחרונה, ופרק חובה לחובבי כלבים.

מה עוד?

ספרו לנו על עוד פילרים בלתי תלויים. לא נעים להודות אבל אנחנו אוהבים אותם כמו שאנחנו אוהבים סדרות ארוכות, ולפעמים אפילו יותר.

Facebook Comments